تبلیغات
پشت کنکوری ها

شغل پیشین شخصیت‌های نام‌آور دنیا

ارسال شده توسط محمد قنبری

راد استوارت : Rod Stewart

خواننده سرشناس انگلیسی در های‌گیت در شمال لندن به دنیا آمد و پدر و مادرش روزنامه‌فروشی داشتند. راد استوارت مدتی با باشگاه‌های (سلتیك) و (برنت فورد) كار می‌‌كرد بعد (گوركن) شد. در اوایل دهه شصت با (ویز جونز) خواننده فولكور آشنا شد و به موسیقی روی آورد و یك خواننده خیابانی شد. او دور اروپا سفر می‌‌كرد و آواز می‌‌خواند و پول جمع می‌‌كرد. جالب است بدانید كه یك بار به جرم ولگردی از اسپانیا اخراج شد.

مایكل دل : Michael Dell

موسس و رییس شركت سهامی كامپیوتری DELL در یك رستوران چینی ظرفشور بود و ساعتی 2/5 دلار دستمزد می‌‌گرفت. او از این تجربه‌اش به نیكی یاد می‌‌كند و می‌‌گوید: بهترین بخش آن دوران، عقل و منطق صاحب رستوران بود و اگر كمی زودتر به رستوران می‌‌رفتم می‌‌توانستم نهایت استفاده را از او بكنم. او به كارش افتخار می‌‌كرد و به هر كسی كه از در رستورانش وارد می‌‌شد اهمیت می‌‌داد.

شون (دیدی) كومبز : Sean (Didi) Combs

هنرپیشه و خواننده آمریكایی (روزنامه‌ پخش‌كن) بود. در آن زمان او دوازده سال داشت و شاید هرگز فكر نمی‌‌كرد این شغل آغازی برای رسیدن به وضعیت كنونی اوست. او از همان ابتدا بلند پرواز بود.

پول پوت : Pol Pot

كامبوجی قبل از این‌كه یك خیانت‌كار جنگی معروف و جهانی شود، (سالوت سار) نام داشت. او در جوانی در رشته نجاری و مهندسی رادیو تحصیل می‌‌كرد و بالاخره یك (معلم) شد و در یك مدرسه خصوصی در (پنوم پنه) تدریس می‌‌كرد ولی به خاطر گرایش به كمونیسم اخراج شد. پس از آن او نام خود را به (پول‌پوت) تغییر داد و عضو فدایی حزب كمونیسم كامبوج شد. سال‌ها بعد او فرمانده ارتش (خمر سرخ) بود و در چهار سال حكمرانی بیش از یك میلیون كامبوجی را كشت.

اوپرا وینفری : Oprah Winfrey

مجری سرشناس آمریكایی در (می‌‌سی‌سی‌پی) به دنیا آمد. پدر و مادرش بیش از حد جوان بودند و به همین خاطر مادربزرگش به او رسیدگی می‌‌كرد. او از سه سالگی خواندن و نوشتن را به اوپرا آموخت و او را به كلیسای محلی فرستاد. او می‌‌توانست آیات انجیل را به خوبی از حفظ بخواند. در شانزده سالگی یك روز در مسابقه رادیویی شركت كرد و برنده یك ساعت مچی شد. وقتی برای گرفتن جایزه خود به ایستگاه رادیویی شهر رفت، مطلبی را برای تهیه‌كنندگان خواند و از همان زمان با حقوق صد دلار در هفته به عنوان (خبرنگار) استخدام شد.

آدولف هیتلر : Hitler

در كودكی به مدرسه كلیسا می‌‌رفت و آرزو داشت كشیش بشود ولی در سال 1903 و پس از مرگ پدر از مدرسه بیرون انداخته شد. سپس به رشته هنر پرداخت ولی به دلیل بدقول بودن دو بار از آكادمی هنرهای زیبای وین اخراج شد. آدلف خسته، تنها، جوان و غمگین شب‌ها را در پانسیون می‌‌گذراند و برای پول درآوردن (نقاشی) می‌‌كرد و كارت پستال می‌‌كشید. اگر جنگ جهانی اول شروع نمی‌‌شد شاید او یك نقاش شكست‌خورده می‌‌شد.
ولی پس از شروع جنگ هیتلر قلم را كنار گذاشت و اسلحه به دست گرفت و به ارتش آلمان پیوست. او آنقدر از جنگ لذت می‌‌برد كه چند سال بعد تصمیم گرفت یك جنگ دیگر به راه بیندازد.

سیلوستر استالونه : S.Stalone

همیشه آدم خشنی بود. او زمانی (جاروكش قفس شیرها) بود. در پانزده سالگی همكلاسی‌هایش می‌‌گفتند او بیش از همه احتمال دارد كه زندگیش را روی صندلی الكتریكی به پایان برساند. او بعدها با فیلم (راكی) به شهرت جهانی دست یافت.

جنیفر لوپز : J.Lopez

مدتها قبل از آن‌كه به خوانندگی روی آورد و تبدیل به یك ستاره شود هر روز لباس ساده‌ای بر تن می‌‌كرد و به دادگستری می‌‌رفت تا به شغل خود بپردازد چون او یك (مشاور قضایی) بود.

فیدل كاسترو : Fidel Castro

شایع است كه (فیدل كاسترو) رهبر كوبا (بیسبالیست) بود و برای یكی از تیم‌های مهم لیگ آمریكا بازی می‌‌كرد ولی این گفته اشتباه‌است. حقیقت این است كه كاسترو فقط در دوران دانشگاه و آن هم در حد معمولی بیسبال كار می‌‌كرد. او در سال 1946 در مسابقات بیسبال دانشگاه‌های حقوق هاوانا مسئول پرتاپ توپ بود و آن كار ساده را هم بد انجام میداد. نكته این‌جاست كه به گفته خودش به دانشگاه نرفته بود كه توپ بازی كند بلكه رفته بود تا علم (حقوق) بیاموزد.

ویلیام واتكینز : William D. Watkins

رییس فعلی تكنولوژی Seagate در شیفت شب یك بیمارستان روانی كار می‌‌كرد. كار او این بود كه مراقب بیمارانی كه از كنترل خارج می‌‌شدند باشد

براد پیت : Brad Pitt

شوهر سابق جنیفر انیستون و همسر فعلی آنجلینا جولی یخچال حمل می‌‌‌كرد