تبلیغات
پشت کنکوری ها

وقتی چیزی رو نمیدونیم،‌ قضاوت نکنیم

ارسال شده توسط حسن ییلاقی اشرفی

داداش رضا نمی دونم این مطلب رو از كجا كپی گرفتی ولی من این مطلب رو توی shabshekan1010.blogfa.com هم دیدم. تو و این كسی كه این مطلب رو نوشته رو نمی دونم، ولی خیلی مونده تا ما به اون درکی که احمدی نژاد یا رهبر عزیز داره برسیم. حتما یه چیزایی هست که افراد عادی جامعه نمی دونن چیه و رهبر جامعه می دونه و از دولت تعریف می کنه.
کارهایی که دولت توی این ۲ سال کرده خیلی جالب بوده. من خودم به احمدی نژاد رأی ندادم، چه در دور اول و چه در دور دوم. همه فکر می کنن با سهمیه بندی بنزین فلان شده و بهمان شده. ولی این طرحی بود که توی برنامه ۲۰ ساله توسعه تعریف شده. این کار به طور آزمایشی و اولین بار سال ۷۹ توی زاهدان اجرا شد (یعنی در زمان دولت دوم خرداد). ولی خوب، نمی دونم چی میشه اسمش رو گذاشت ولی من که میگم ترس. ترسی که دولت قبل داشت به اون اجازه نداد تا این طرح رو اجرا کنه.
خیلی از چیزا هست که مردم نمی دونن و دورا دور قضاوت می کنن. یک راننده تاکسی میاد در مورد اقتصاد مملکت صحبت می کنه و میگه گرونیه، تورمه و ... . در حالی که هیچ چیزی از بن و اساس اقتصاد نمی دونه. نمی دونه که همین تورم در سال ۷۴ به بیش از  ۵۰ درصد رسید و با خودش فکر نمی کنه که همین بنزینی که الان ۲۰ تومن گرون شده، در دولت هشتم ۶۰ تومن گرون شد. و ... . اون طوری که کمیسیون اقتصادی مجلس پیش بینی کرده بود، تورم امسال باید به بیش از 23 درصد میرسید، ولی با کارهایی که دولت انجام داد، به 20 درصد هم نرسیده !!!! پس هوش اقتصادی وزیر اقتصاد و دولت خیلی قوی تر از این حرفاست.
این بد اندیشی در رابطه با دولت آقای احمدی نژاد، از طرف خود مردم نیست. چون خود مردم اینقدر نمیفهمن که بیان و این چیزا رو بگن (توهین نباشه ولی حقیقته). این مطالب رو افراد دیگه ی مخالف نظام و دولت میگن و مردم زود باور هم بدون فکر کردن روی اونا سریع پخشش می کنن. ریشه اکثر این حرفا هم به افرادی میرسه که پاشون از پرخوری توی دولت بریده شده. کی گفته ملت مسافرت تابستانی نمیرن؟؟!! ماشاء الله آمار ها هم نشون داده امسال خیلی بیش تر از پارسال مردم به مسافرت رفتن.
سفرهای دولت نهم خیلی خیلی کم تر از سفرهای دولت های دیگه بوده و اکثر اونا هم به دعوت کشور ها انجام شده، پس دولت هزینه زیادی واسش پرداخت نکرده.
وزیر رفاه اعلام کرد حدود 14 درصد مردم زیر خط فقر قرار دارن. آیا اینا تو این دو سال رفتن زیر خط فقر؟؟!! یا توی دو سال میشه همه ی این آمار رو میلیاردر کرد؟؟!! از جمله طرح هایی که توی برنامه 20 ساله توسعه کشور تبیین شده بود، همین بود که به همه مردم یه حقوق یا یه چیزی شبیه به اون تعلق بگیره. که آقای کروبی توی انتخابات با اسم 50 هزار تومن مطرح کرد و آقای احمدی نژاد با اسم سهادم عدالت. سهام عدالت هم یکی از اصلی ترین هدفش همینه که این 9و25 میلیون نفر رو از زیر خط فقر نجات بده. البته این حرکت، کاری نیست که بخواد خودش رو توی 2 سال نشون بده ولی حداکثر توی 5 سال خودش رو نشون خواهد داد.
آقای طباطبایی توی اون مطلب نوشته بودن که دولت میخواد 10000 واحد مسکونی توی کشوری که با ما هیچگونه رابطه استراتژیک، اقتصادی و سیاسی جدی نداره بسازه. اینو باید گفت که هیچ کس کاری رو بدون هدف انجام نمیده. انجام این عمل هم 100% سودی برای ایران داشته که دولت قول این کار رو داده.
تا زمانی که رهبر انقلاب از دولتی حمایت میکنند، ما هم حق نداریم تا در برابر تصمیم ایشان مقاومتی نشون بدیم.
رییس جمهور یه مملکت، تصمیم رو برای کل کشور میگیره و می خواد که این تصمیم همه جا اجرا بشه و خودش هم در این راه تلاش می کنه. حالا وقتی توی شهری، نماینده رییس جهمور و مجلس که توسط خود مردم انتخاب میشه هیچ کاری نمیکنه، به دولت زیاد مربوط نمیشه.
یه رییس جهمور ها آخرش دیگه 8 سال کار کنه و بعدش خداحافظ و بعدی و بعدی و ... تا ظهور امام زمان. پس ما خودمونیم که آینده کشورمون رو می سازیم.
اینو هم بگم چند روزه پیش هزارمین پروژه ورزشی دولت افتتاح شد. پس دولت از این لحاظ هم کم نذاشته.


به امید آبادانی ایران عزیز
زنده باد ایران و ایرانی